Zaproszenie na lekcję online w dn. 29.02: „Bezpieczne płatności online: jak uniknąć pułapek w sieci”
19 lutego, 2024VII edycja Konkursu „Przedsiębiorczość kluczem do spełnienia marzeń”
26 lutego, 2024Ruszyły zapisy na VIII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości 2024
Już po raz ósmy Warszawski Instytut Bankowości oraz Fundacja GPW zapraszają na Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Dwudniowa konferencja to miejsce, w którym spotykają się biznes, polityka i nauka – aby nawzajem się inspirować i rozmawiać, ale przede wszystkim współpracować i rozwijać działania edukacyjne w zakresie finansów, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości. Zeszłoroczne wydarzenie zgromadziło 400 uczestników oraz 55 prelegentów, którzy wystąpili w 25 panelach i debatach. Tegoroczna edycja jest tym szczególna, że stanowi centralny punkt obchodów Roku Edukacji Ekonomicznej – inicjatywy 6 organizacji pozarządowych, popartej uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
Inicjatywa REE 2024 to pięć wyjątkowych dla polskiej ekonomii, setnych rocznic i okazja do przypomnienia znaczenia reform i inicjatyw gospodarczych Władysława Grabskiego oraz idei edukacji ekonomicznej zawartej w książce Janusza Korczaka „Bankructwo Małego Dżeka”.
VIII edycja Kongresu Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim „Rok Edukacji Ekonomicznej 2024 – lata wyzwań edukacyjnych dla rozwoju gospodarczego Polski” odbędzie się w formule hybrydowej w dniach 20 (online) i 21 (stacjonarnie i online) marca br. W wydarzeniu organizowanym przez Warszawski Instytut Bankowości i Fundację GPW będą uczestniczyć przedstawiciele instytucji publicznych, samorządów terytorialnych, sektora finansowego, organizacji pozarządowych, szkół, uczelni i mediów.
Główne punkty agendy
Kongres poprzedzi konferencja prasowa 19 marca, w trakcie której zaprezentowane zostaną wyniki VII edycji badania „Poziom wiedzy finansowej Polaków”. Na kolejne dwa dni głównego wydarzenia zaplanowano ponad 20 wystąpień, paneli i debat, w których głos zabiorą najwyżsi przedstawiciele władz państwowych, instytucji branżowych i sektora finansowego. Kongresowi towarzyszyć będą także aktywności dodatkowe – spotkanie edukacyjne dla seniorów, czy ogólnopolska lekcja online, w której w zeszłym roku udział wzięło 11000 uczniów i nauczycieli z całej Polski.
Pierwszy dzień Kongresu rozpocznie się od wystąpień gości specjalnych. Na dalszą część dnia organizatorzy zaplanowali sześć debat i fireside chat’ów z udziałem przedstawicieli świata polityki, nauki i biznesu:
- Debata ekonomistów „Kryzys gospodarczy najsurowszym nauczycielem ekonomii – tak było, jest i musi być?”
- Debata rektorów „Świat nauki podstawą rozwoju świata gospodarki – diagnoza stanu obecnego i najpilniejsze wyzwania”
- Debata „Jak zachęcić młodych Polaków wchodzących na rynek pracy do długoterminowego oszczędzania na emeryturę?”
- Fireside chat „20 lat Polski w Unii Europejskiej – edukacja ekonomiczna społeczeństwa metodą faktów”
- Debata „Edukacja w cyberbepieczeństwie – jeszcze człowiek czy już sztuczna inteligencja?”
- Debata „Jak wyważyć zrównoważenie, czyli czy do E, S, G podchodzić tak samo?”
Drugi dzień również rozpoczną wystąpienia gości specjalnych, a w dalszej części wydarzenia uczestnicy będą mogli wysłuchać debaty rynku bankowego „Zaufanie, bezpieczeństwo, stabilność – kluczowe wartości dla sektora bankowego a rzetelna edukacja finansowa” oraz trzech fireside chat’ów:
- „Jest ryzyko…powinno być ubezpieczenie – potrzeby edukacyjne społeczeństwa a priorytety branży ubezpieczeniowej”
- „Nowe technologie w służbie edukacji finansowej”
- „Edukacja finansowa a edukacja wartości – czy zarządzanie finansami może być
Szczegóły wydarzenia
Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości to dwa dni paneli, rozmów i spotkań, wystąpienia ekspertów ze świata polityki, nauki i biznesu. Kongres odbędzie się w dniach 20-21 marca 2024, w formule hybrydowej – pierwszy dzień online, drugi dzień stacjonarnie w Reducie Banku Polskiego wraz z transmisją online.
Szczegółowa agenda wydarzenia znajduje się na stronie Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości. Chęć uczestnictwa w wydarzeniu można zgłaszać do 19 marca 2024 za pośrednictwem formularza.
Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych, a patronami instytucjonalnymi są Związek Banków Polskich i GPW. Partnerzy kongresu: ING, Fundacja Santander, KDPW, Fundacja Rozwoju Rynku Finansowego, Centrum Procesów Bankowych i Informacji, Reduta Banku Polskiego.
VIII Kongres Edukacji Finansowej i Przedsiębiorczości został dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Kontakt dla mediów
Izabela Hoppe
ihoppe@wib.org.pl
tel. 608750786