Test dla uczniów – sprawdź czy jesteś Cyber Geniuszem!
9 maja, 2024100 lat Banku Gospodarstwa Krajowego
29 maja, 20244. spotkanie z cyklu OFMA on Tour na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu: Finanse polskiego studenta A.D. 2024 – wiedza i praktyka
14 maja br., w godz. 13:15-14:45, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, s. 121 odbędzie się czwarte z cyklu spotkanie OFMA on tour, którego inicjatorem jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości. W ramach modułu „Finanse polskiego studenta A.D. 2024 – wiedza i praktyka” eksperci akademiccy i przedstawiciele środowiska studenckiego porozmawiają o wyzwaniach finansowych, z którymi mierzą się studenci.
Spotkanie będzie składało się z kilku części – wystąpień oficjalnych przedstawicieli władz Wydziału, prezentacji oraz rozmów „1 na 1”.
Wydarzenie otworzy dr hab. Szymon Ossowski, prof. UAM – Prodziekan ds. studenckich WNPiD UAM oraz Michał Polak, Wiceprezes Fundacji Warszawski Instytut Bankowości. Zaraz po oficjalnym otwarciu Patryk Gąsior – Koordynator ds. projektów edukacyjnych Warszawskiego Instytutu Bankowości zaprezentuje wyniki badania dotyczącego postaw finansowych i poziomu wiedzy młodych dorosłych.
W pierwszej rozmowie, której moderatorem będzie Michał Polak, dr hab. Szymon Ossowski, prof. UAM poruszy temat „Świadome zarządzanie finansami osobistymi a realia życia studenckiego”. Z perspektywy wykładowcy przybliży praktyczne strategie zarządzania finansami osobistymi w okresie studiów, porozmawia z prowadzącym o tym, jak budować zdrowe nawyki finansowe, oraz jak oszczędzać i zarządzać wydatkami w obliczu różnorodnych wyzwań finansowych. Kolejna rozmowa również będzie dotyczyła świadomego zarządzania finansami, ale tym razem temat zostanie poruszony z perspektywy studenckiej, a głos z panelu zabierze Julia Przybyłowska – Przewodnicząca Samorządu Studentów WNPiD UAM.
OFMA on tour to cykl spotkań dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej organizowany w roku akademickim 2023/2024 przez Warszawski Instytut Bankowości we współpracy z partnerskimi wydziałami dziennikarstwa. Celem inicjatywy jest pogłębienie współpracy z wydziałami i instytutami prowadzącymi studia w obszarze komunikacji społecznej i zainspirowanie studentów tematyką gospodarki, mediów i nowych technologii. Jej inauguracja odbyła się w październiku na Uniwersytecie Gdańskim, a oprócz UMCS, planowane są również odsłony cyklu na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Projekt odbywa się w ramach Ogólnopolskiego Forum Mediów Akademickich – platformy współpracy redakcji studenckich z całej Polski, powołanej do życia w 2015 roku i funkcjonującej przy Programie „Bankowcy dla Edukacji” – największego w Europie programu pozaformalnej edukacji finansowej.